20 Eilinis Sekmadienis

Išmintis pasistatė namus,
išsikirto septynis šulus.
Ji prirengė vaišes,
supilstė vyną, padengė net stalą.
Ji išsiuntė savo tarnaites paskelbti
miesto aukštumose:
„Teateina čionai neišmanėliai!“
Neturintiems sveikos nuovokos ji sako:
„Ateikite, valgykite mano duonos,
gerkite vyną, kurio pripilsčiau.
Atsisakykite nesubrendimo, kad gyventumėte
ir eitumėte suvokimo keliu.“
Atliepiamoji Psalmė Ps 33 (34). 2-3. 10-11. 12-13. 14-15 (P: 9a)
P. Išbandykit ir patys patirkit, koks geras yra Viešpats.

Visuomet aš Viešpatį garbinsiu, *
aidės jo šlovė be paliovos mano lūpom.
Viešpačiu didžiuojasi mano siela, – *
romieji girdės tai ir džiaugsis. – P.

Pagarbiai bijokite Viešpaties, visi jo šventieji, *
kas pagarbiai jo bijo, tas nieko nestokoja!
Net liūtukai kenčia skurdą ir alkį, *
o einantiems pas Viešpatį nieko nestinga. – P.

Ateikit, vaikai, ir manęs paklausykit, *
mokysiu jus pagarbios Viešpaties baimės.
Kur toks žmogus, kuris gyventi netrokštų, *
ilgo amžiaus ir laimės negeistų? – P.

Tad saugok savo liežuvį nuo pikto *
ir lūpas nuo žodžių vylingų.
Venk nedorybių ir gera daryki, *
visa širdimi santarvės sieki. – P.
Iš šventojo apaštalo Pauliaus Laiško efeziečiams. Ef 5, 15-20
Broliai ir seserys!
Rūpestingai žiūrėkite, kaip jūs elgiatės: kad nebūtumėte tarytum neišmanėliai, bet kaip išmintingi, gerai naudojantys laiką, nes dienos yra piktos. Nebūkite tad neprotingi, bet stenkitės suprasti, kokia yra Dievo valia.

Ir nepasigerkite vynu, kuriame slypi pasileidimas, bet būkite pilni Dvasios. Kalbėkitės psalmių, himnų bei dvasinių giesmių žodžiais, giedokite ir šlovinkite savo širdyse Viešpatį, visuomet ir už viską dėkodami
Dievui Tėvui mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus vardu.
Posmelis prieš Evangeliją Jn 6, 56
Aleliuja. –
Kas valgo mano kūną ir geria mano kraują,
tas pasilieka manyje, ir aš jame, –
sako Viešpats. –
Aleliuja.
Evangeliją pagal Joną Jn 6, 51-58
Anuo metu Jėzus kalbėjo miniai: „Aš esu gyvoji duona, nužengusi iš dangaus. Kas valgys šią duoną – gyvens per amžius. Duona, kurią aš duosiu, yra mano kūnas už pasaulio gyvybę.“
Tuomet žydai ėmė tarp savęs ginčytis ir klausinėti: „Kaip jis gali mums duoti valgyti savo kūną?!“
O Jėzus jiems kalbėjo: „Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: jei nevalgysite Žmogaus Sūnaus kūno ir negersite jo kraujo, neturėsite savyje gyvybės! Kas valgo mano kūną ir geria mano kraują, tas turi amžinąjį gyvenimą, ir aš jį prikelsiu paskutiniąją dieną.

Mano kūnas tikrai yra valgis, ir mano kraujas tikrai yra gėrimas. Kas valgo mano kūną ir geria mano kraują, tas pasilieka manyje, ir aš jame. Kaip mane yra siuntęs gyvasis Tėvas ir aš gyvenu per Tėvą, taip ir tas, kuris mane valgo, gyvens per mane.

Štai duona, nužengusi iš dangaus! Ji ne tokia, kokią protėviai valgė ir mirė. Kas valgo šią duoną – gyvens per amžius.“

Sekmadienio mintys

Viešpatie, duok man tos duonos

Kalbėdamas su samariete, Jėzus jai pažadėjo gyvojo vandens, kurį geriantys nebetrokš per amžius, ir tas vanduo taps juose „versme vandens, trykštančio į amžinąjį gyvenimą“. Dabar jis mokiniams siūlo gyvosios duonos, kurią valgantys gyvens per amžius. Jėzus – tai gyvybė, gyvenimas, nes jis pats yra visa ko šaltinis.
Galima ilgai ginčytis, kaip Jėzus gali duoti valgyti savo kūną ir gerti kraują, nagrinėti ir aiškintis, kas yra Eucharistija ir kaip ją suprasti, bet… tai nepasotina, neteikia gyvybės. Gavęs duonos, alkanas žmogus nesileidžia į samprotavimus, kokioje dirvoje augo javai, kaip jie buvo prižiūrimi, kas juos malė ir kokioje vietoje kepėjas maišė tešlą. Jis ima ir valgo. Tik taip išlieka gyvas.

„Imkite ir valgykite.“ Ar ne taip Jėzus sakė per Paskutinę vakarienę?! Ar ne tą patį norėtų pakartoti kiekvienam tikinčiajam, išpažįstančiam jį kaip Dievo Sūnų ir savo Gelbėtoją?! Kalbėti apie kūną ir kraują — reiškia užsiminti apie prigimtį. Jėzaus dieviškumą išpažinusiam Petrui Jėzus sakys: „Ne kūnas ir kraujas tai tau apreiškė, bet mano Tėvas, kuris yra danguje.“ Taigi ne žmogiškoji prigimtis Petrui leido suvokti, kas yra Jėzus, bet pats jo Tėvas. Kas valgo Jėzaus, Dievo Sūnaus, Kūną ir Kraują, – tampa viena su juo, priima jo dieviškumą.

Viešpatie, Tu ne tik sukūrei mane, bet ir pats esi mano gyvenimas. Gyvenu tik turėdamas Tave, tik priimdamas Tave kaip gyvybę teikianti valgį. Maitink mane savimi!

• All Posts
  • Šv. Raštas
Skaityti daugiau...

End of Content.

Paaukok Lukšių parapijai

Paremti

Paaukok Sutkų parapijai

Visuotinė malda

Kun.: Broliai ir seserys, melskime Tėvą, kuris atsiuntė mums tikrąją Dangaus Duoną, kad per ją duotų mums gyvybę ir visokį gėrį, naudingą išganymui.

Vad.: Melskime, kad Bažnyčios ganytojai, vykdydami Kristaus jiems patikėtą pasiuntinybę, išliktų tvirti tikėjime, uolume ir meilėje.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!

Vad.: Melskime už mūsų popiežių Pranciškų, mūsų vyskupą Rimantą, kunigus ir visus pašvęstuosius tarnus; tegu jų kviečiami žmonės atranda Dievo meilę.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!

Vad.: Tesuteikia Dievas valstybių vadovams išminties vesti žmones į teisingumą ir taiką. Melskime, kad pasaulyje liautųsi karai.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!

Vad.: Melskime už vaikus, kad savo šeimose patirtų pakankamai meilės, globos ir dėmesio.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!

Vad.: Paveskime Dievui vargšus ir ligonius bei visus sielvartaujančius ir negandų paliestus žmones.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!

Vad.: Melskime, kad mirusieji, žmonių maldų užtariami, galėtų amžinai džiaugtis Dievo meile.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!

Vad.: Melskime, kad mes, šios bendrijos nariai, pamaitinti gyvąja Duona, gyventume meilėje ir bendrystėje.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!

Kun.: Viešpatie Dieve, suteik pašauliui dangiškosios išminties, kad, būdami Tavo meilės liudininkais, bendradarbiautume su Kristumi, kuris su Tavimi ir Šventąja Dvasia gyvena ir viešpatauja per amžius.
Visi: Amen.