Kristaus Kūnas ir Kraujas

Pradžios knygos. Pr14,18-20

Anomis dienomis Salemo karalius Melchizedekas atnešė duonos ir vyno, jis buvo Dievo Aukščiausiojo kunigas. Jis palaimino Abramą, tardamas: „Tepalaimina Abramą Dievas Aukščiausiasis, dangaus ir žemės Kūrėjas! Tebūna pašlovintas Dievas Aukščiausiasis, kuris tau į rankas atidavė tavo priešus.“ Abramas jam davė nuo visko dešimtinę.
Atliepiamoji Psalmė Ps 24 (125). 24-5aba. 8-9. 10 ir 14 (P: 1)
P. Tu Kunigas amžiams, kaip Melchizedekas.
 
Viešpaties žodis mano viešpačiui: +
„Sėskis mano dešinėje, *
kol tavo priešus patiesiu tau po kojom.“ – P.
 
Viešpats duos tau galybės skeptrą iš Ziono: * „
Valdyk tave apsupusius priešus!“ – P.
 
Buvai karališkai orus nuo pat gimimo,
šventoji garbė lydėjo tave nuo įsčių, *
nuo aušros tavo jaunystės. – P.
 
Viešpats prisiekė ir nesigaili: *
„Tu kunigas amžiais, kaip Melchizedekas.“ – P.

Iš šventojo apaštalo Pauliaus Pirmojo laiško korintiečiams. 1 Kor 11, 23-26

Broliai ir seserys!
Aš tai gavau iš Viešpaties ir tai perdaviau jums, kad Viešpats Jėzus tą naktį, kurią buvo išduotas, paėmė duoną ir, sukalbėjęs padėkos maldą, sulaužė ir tarė: „Tai yra mano kūnas, kuris už jus duodamas. Tai darykite mano atminimui.“ Taip pat po vakarienės jis paėmė taurę ir tarė: „Ši taurė yra Naujoji Sandora mano kraujyje. Kiek kartų gersite, darykite tai mano atminimui.“
Taigi, kada tik valgote šitą duoną ir geriate iš šitos taurės, jūs skelbiate Viešpaties mirtį, kol jis ateis.
Posmelis prieš Evangeliją Jn 6, 51
Aleliuja. –
Aš esu gyvoji duona,
nužengusi iš dangaus, – sako Viešpats. –
Kas valgys šią duoną –
gyvens per amžius. –
Aleliuja.

Evangeliją pagal Luką Lk 9, 11 b-1 7

Anuo metu Jėzus kalbėjo miniai apie Dievo Karalystę, pagydė tuos, kuriems reikėjo gydymo.
Diena pakrypo vakarop. Prisiartinę Dvylika tarė: „Paleisk žmones, kad jie, nuėję į aplinkinius kaimus bei vienkiemius, susirastų nakvynę ir maisto. Mes juk esame dykumoje.“ Jėzus atsiliepė: „Jūs duokite jiems valgyti!“ Dvylika atsakė: „Mes nieko daugiau neturime, tik penkis kepalėlius duonos ir dvi žuvis. Nebent nueitume ir nupirktume maisto visai šitai miniai.“
 
O buvo ten apie penkis tūkstančius vyrų. Jėzus įsakė mokiniams: „Susodinkite juos būriais po penkiasdešimt.“ Jie taip padarė ir visus susodino.
 
Tuomet, paėmęs penkis kepalėlius ir dvi žuvis, jis pažvelgė į dangų, sukalbėjo palaiminimą, laužė ir davė mokiniams, kad išnešiotų miniai. Visi valgė ir pasisotino. Ir dar buvo surinkta dvylika pintinių nulikusių kąsnelių.
Sekmadienio mintys
Keturgubas maistas
 
Kokios nuostabios Devintinių procesijos evangelijos! Visos jos – apie tai, kas maitina. Pirmoji – Palaiminimai. Tai – Dievo žodis, kurio būtinai reikia, kad gyventume. Palaiminimai – ne neįveikiama užduotis, sunkiai pasiekiamas tikslas, o maistas, pastiprinimas Kelyje. Jei palaiminti yra vargingieji, liūdintys, alkstantys ir net persekiojami, vadinasi, visi galime gyventi, galime eiti į priekį.
 
Antroji evangelijos ištrauka – duonos padauginimas. Dievas yra ten, kur stokojame, kur trūksta to, ko reikia gyvenimui. Jis ne tik stebi, bet aktyviai padeda, jam rūpi mūsų alkis, nes rūpi visas žmogus.
 
Trečioji – Paskutinės vakarienės susibūrimas aukštutiniame kambaryje. Tai – šaltinis, iš kurio ištrykšta visus amžius ir visas vietas pasiekianti Eucharistijos versmė. Tai – maistas, su kuriuo galime nukeliauti ten, kur vien žmogiškos priemonės niekaip nenuvestų.
 
Galiausiai – ketvirtoji evangelija: „Aš esu vynmedis, o jūs šakelės.“ Esame ne tik maitinami, bet neatskiriamai suvienyti su Jėzumi, kaip šakelės su vynmedžiu, iš kurio nepaliaujamai teka maitinantys ir auginantys meilės syvai.
  • All Posts
  • Šv Raštas
Skaityti daugiau...

End of Content.

Paremti Lukšių
parapiją

Paremti

Visuotinė malda

Kun.: Broliai ir seserys, su pasitikėjimu kelkime akis į Viešpatį Dievą, kuris mums atsiuntė Dangaus duoną, kad ji būtų mums gyvybės šaltinis. Melskime malonės įsigilinti į Eucharistijos paslaptį ir ja gyventi.
 
Vad.: Melskime už Bažnyčią, kad švęsdama Eucharistiją ir kitus sakramentus, darbais ir malda išlaikytų vienybę su Kristumi, šlovindama Tėvą ir tarnaudama žmogui.
Visi: Viešpatie, išgirsk ir pasigailėk!
 
Vad.: Melskime už dvasininkus, kuriems patikėtas sakramentų šventimas, kad liturgijoje švęsdami dieviškąsias paslaptis, savo gyvenimu jas paliudytų. Visi: Viešpatie, išgirsk ir pasigailėk!
 
Vad.: Melskime už tikinčiuosius, neturinčius ganytojų, ir už persekiojamus krikščionis, kurie alksta Eucharistijos: dykumoje tepasotina juos Kristus.
Visi: Viešpatie, išgirsk ir pasigailėk!
 
Vad.: Melskime už taiką ir vienybę mūsų šeimose, valstybėse ir pasaulyje.
Visi: Viešpatie, išgirsk ir pasigailėk!
 
Vad.: Meldžiame už mus pačius, kad švęsdami Eucharistiją, taptume tikėjimo ženklu kiekvienam sutiktajam.
Visi: Viešpatie, išgirsk ir pasigailėk!
 
Kun.: Dieve, priėmęs savo vienatinio Sūnaus gyvenimo ir mirties auką bei dovanojęs mums amžinojo gyvenimo Duoną, priimk ir mūsų maldas, kad pažintume ir džiaugsmingai vykdytume Tavąją valią. To prašome per Kristų, mūsų Viešpatį.
Visi: Amen.