Kristaus Krikštas

Iš pranašo Izaijo knygos. Iz 40, 1-5, 9-11
„Paguoskite manąją tautą, – sako jūsų Dievas, -guoskite ją! Prabilkit į širdį Jeruzalei ir šaukite jai, kad jos tarnybos lažas pasibaigė, jos kaltė išpirkta, nes ji dvigubai priėmė iš Viešpaties rankų už visas savo nuodėmes.“
 
Pasigirsta balsas: „Per dykumą tieskite Viešpačiui kelią! Tyruose ištiesinkite mūsų Dievui vieškelį! Kiekvienas slėnis tegu būna užpiltas, kiekvienas kalnas bei kalva tebūna nukasta. Uolėta žemė pavirs lyguma, kalvotos apylinkės – slėniais. Tada Viešpaties šlovė bus apreikšta! Visa žmonija drauge ją išvys, nes pats Viešpats savo lūpomis pažadėjo!“
 
Užlipk ant aukšto kalno, džiugiosios žinios skelbėjau Zionai! Galingai pakelk savo balsą, gerosios naujienos skelbėja Jeruzale! Skelbk, nebijok! Sakyk Judo miestams:
„Štai jūsų Dievas!“ Štai Viešpats Dievas ateina su galybe, jojo ranka -valdinga. Atlygį štai jis turi su savimi, o algą moka į priekį. Ganys kaip piemuo jis savo kaimenę, savomis rankomis surinks ėriukus, nešios juos prie krūtinės ir švelniai vedžios vedekles.“
Atliepiamoji Psalmė Ps 103 (104). 1b-2. 3-4. 24-25. 27-28. 29-30 (P.: plg. 1)
P. Šlovink Viešpatį, mano siela, -jis yra be galo didis!
 
Viešpatie, mano Dieve, esi be galo didis!
Apsisiautęs šviesa lyg apsiaustu. *
Tu ištempei dangų tarsi palapinės dangą. – P.

Savo buveinės sijas viršum vandenų iškėlei,
Iš debesų pasidarei sau vežimą, *
ant audros sparnų tu keliauji.
Tavo pasiuntiniai – lakūs vėjai, *
tau tarnauja žaibuojančios liepsnos. – P.

Viešpatie, kokia tavo kūrinių įvairovė! *
Kaip išmintingai visus juos sukūrei!
Tavo kūrinių pripildyta žemė. *
Štai jūra, plati ir bekraštė,
knibžda joje be skaičiaus – *
maži ir dideli gyvūnai. – P.

Visi iš tavęs jie laukia peno, *
kad duotumei, metui atėjus.
Tu duodi jiems, o jie viską ima, *
kai ištiesi ranką – jie sotūs gėrybėm. – P.

Tau veidą paslėpus, ūmai sunerimsta,
jei alsavimą atimi, jie miršta *
ir sugrįžta į dulkes.
Kai atsiunti savo dvasią, jie vėl atgyja, – *
taip tu atnaujini žemės veidą. – P.
Iš šventojo apaštalo Pauliaus Laiško Titui. Tit 2, 11-14; 3, 4-7
Mylimasis! Išganingoji Dievo malonė pasirodė visiems žmonėms ir moko mus, kad, atsisakę bedievystės ir pasaulio aistrų, santūriai, teisingai ir maldingai gyventume šiame pasaulyje, laukdami palaimintosios vilties ir mūsų didžiojo Dievo bei Gelbėtojo Kristaus Jėzaus šlovės apsireiškimo. Jis atidavė save už mus, kad išpirktų mus iš visokių nedorybių ir suburtų sau nuskaistintą tautą, uolią geriems darbams.
 
Bet kai pasirodė mūsų Gelbėtojo Dievo gerumas ir meilė žmonėms, jis išgelbėjo mus Šventosios Dvasios atgimdančiu ir atnaujinančiu nuplovimu, tik ne dėl mūsų atliktų teisumo darbų, bet iš savo gailestingumo. Jis mums dosniai išliejo tos Dvasios per mūsų Gelbėtoją Jėzų Kristų, kad, nuteisinti jo malone, taptume viltimi amžinojo gyvenimo paveldėtojais.
Posmelis prieš Evangeliją Plg. Lk 3, 16
Aleliuja. –
Ateina už mane galingesnis, – sako Jonas: –
Jisai krikštys jus Šventąja Dvasia ir ugnimi. –
Aleliuja.
Evangeliją pagal Luką  Lk 3, 15-16. 21-22

Anuo metu, stiprėjant žmonių lūkesčiams ir daugeliui pradėjus spėlioti, ar čia kartais ne Mesijas, Jonas visiems kalbėjo: „Aš, tiesa, krikštiju jus vandeniu, bet ateina už mane galingesnis, kuriam aš nevertas atrišti kurpių dirželio. Jisai krikštys jus Šventąja Dvasia ir ugnimi.

Kai, visai tautai krikštijantis, ir Jėzus pasikrikštijęs meldėsi, atsivėrė dangus, ir Šventoji Dvasia kūnišku pavidalu nusileido ant jo tarsi balandis, o balsas iš dangaus prabilo: „Tu mano mylimasis Sūnus, tavimi aš gėriuosi.“

Sekmadienio mintys
Tu – mano mylimasis
 
Pasikrikštijęs Jėzus stovėjo tarp kitų žmonių ir jį buvo galima paliesti – juk Dievo Sūnus tapo kūnišku žmogumi, kaip ir mes visi. „Šventoji Dvasia kūnišku pavidalu nusileido ant jo“ – ji buvo matoma „tarsi balandis“. Tuo metu pasigirdo balsas iš dangaus: „Tu -mano mylimasis Sūnus“, – Tėvas kalbėjo savo Sūnui. Labai neįprastas Trejybės „prisistatymas“: Dievas yra paliečiamas, matomas ir girdimas. Šiuo Evangelijos tekstu, vaizduodami Švč. Trejybę, rėmėsi Vakarų dailininkai, kurių paveiksluose matome kryžių laikantį Jėzų, viršuje – plevenantį balandį ir… barzdotą senelį – juk balso neįvaizdinsi. Vargu, ar toks sprendimas geras. Dievas nėra statiškos, į save susitelkusios figūros; jis – nuolat veikiantis, bendraujantis su žmogumi. Būdingiausia Dievo savybė – prakalbinti, pakviesti, duoti žmogui misiją. Tad, norėdami priartėti prie biblinės tikrovės, turėtume kurti „įgarsintą“ Švč. Trejybės paveikslą, nes Viešpats vis kalbina savo kūrinį (kuris ne visada pasižymi gera klausa Dievo žodžiui).
 
Jėzus pasikrikštijo pas Joną, nors neturėjo jokios nuodėmės. Jis dar kartą bus pakrikštytas, nors ir nekaltas. Juk pats sakė: „Aš turiu būti pakrikštytas krikštu ir taip nerimstu, kol tai išsipildys!“ Tas krikštas bus kryžiaus kančia, o vietoj krikšto vandens – jo kraujas. Mūsų krikštas – tik prisiglaudimas prie Jėzaus, vienijimasis su jo krikštu. Tačiau itin gera, kad ir mums, kaip Jėzui, atsiveria dangus, nuostabu, kad ir mums yra skirti žodžiai: „Tu – mano mylimasis vaikas…“
  • All Posts
  • Šv Raštas
2 Eilinis Sekmadienis

Jėzus jiems liepė: „Pripilkite indus vandens.“ Jie pripylė sklidinus. Tuomet jis pasakė: „Dabar semkite ir neškite stalo prievaizdui.“ Tie nunešė.

Skaityti daugiau...

End of Content.

Paremti Lukšių
parapiją

Paremti

Visuotinė malda

Kun.: Brangūs broliai ir seserys, Kristaus Krikšto šventėje prisiminkime ir savo krikštą, kuriuo tapome Bažnyčios nariais ir Dievo vaikais. Meldžiame malonės suvokti krikščioniškojo pašaukimo kilnumą ir laikytis Krikšto pažadų.

Vad.: Meldžiame, kad Bažnyčia su meile vykdytų savo pašaukimą -kviestų žmones prie Kristaus ir Krikštu juos padarytų dieviškosios šeimynos nariais.
Visi: Prašom Tave, Viešpatie!
 
Vad.: Meldžiam, kad krikščionys būtų vedami Dievo malonės ir nepaliautų vykdyti savo pasiuntinybės pasaulyje.
Visi: Prašom Tave, Viešpatie!

Vad.: Meldžiame, kad karų, neapykantos, godumo ir išnaudojimo slegiamame pasaulyje krikščionys būtų tiesos žiburiais ir meilės skleidėjais.
Visi: Prašom Tave, Viešpatie!

Vad.: Meldžiame už tėvus, kad krikštydami savo vaikus, gebėtų suteikti jiems gyvą tikėjimą, perkeičiantį juos pačius ir gyvenimo aplinką.
Visi: Prašom Tave, Viešpatie!

Vad.: Melskimės už visus pakrikštytuosius, kad Šventoji Dvasia juos atvestų į vieną Bažnyčią, kuri savo vaikų meile liudytų Dievo buvimą joje.
Visi: Prašom Tave, Viešpatie!

Kun.: Viešpatie Dieve, Krikštu įvedęs į Tavo Sūnaus Bažnyčią, padėk tikintiesiems gautąją malonę išsaugoti ir Bažnyčios pasiuntinybėje ištikimai darbuotis. Tu gyveni ir viešpatauji per amžius.
Visi:. Amen.