Eidami išpažinties reikia gerai atsiminti visas savo nuodėmes, nes per išpažintį būtina išpažinti visas nuodėmes kurias padarėme, tai mintimis, žodžiais ar veiksmais, o svarbiausia sunkias nuodėmes. Nuslėpus (nepasakius) nuodėmę kurią atsimenama, padarome dar vieną sunkią nuodėmę vadinama „Šventvagyste”. Su sunkiomis nuodėmėmis priimti Švč. Sakramentą negalima.
Kas yra nuodėmė? Kas yra sunki ir lengva nuodėmė?
Nuodėmė, tai Dievo ir bažnyčios įsakymų nesilaikymas. Taip pat, nuodėmė yra kai savo mintimis, žodžiais ar veiksmais padarome žalą sau pačiam ar kitiems ir tokiu būdu įžeidžiame Dievą, nes Dievas yra mūsų Kūrėjas ir darydami nuodėmę paniekiname Dievo kūriniją.
Lengva nuodėmė – kai nusikalstama nepagalvojus, nenorėjus, bet netyčia padaroma.
Lengvoji nuodėmė, kitaip dar vadinama kasdienine ar mažąja nuodėme, nėra tokia rimta ir nekelia tokio didelio pavojaus dvasinei būklei kaip sunki nuodėmė. Nors lengvosios nuodėmės taip pat pažeidžia dvasinius įstatymus, jos nelaikomos mirtinomis ir nepraranda asmens malonės su Dievu. Pavyzdžiai gali būti nedidelis melas, piktžodžiavimas arba nedidelė nepaklusnumo forma. Šios nuodėmės gali sukelti moralinį nuosmukį, jei jos tampa įpročiu, tačiau jų padariniai yra laikomi lengvesniais ir jų atgailavimas nereikalauja griežtų religinių procedūrų.
Sunki nuodėmė – Kai nusikalstama supratus, kad tai blogai, norėti padaryti ir padaryti mintimis, žodžiais ar veiksmais.
Sunki nuodėmė krikščionybėje apibūdinama kaip rimtas moralinis nusižengimas, kuris smarkiai pažeidžia Dievo įstatymą ir sukelia rimtą žalą asmeniui ar kitiems. Norint, kad nusižengimas būtų laikomas sunkiąja nuodėme, turi būti įvykdyti trys kriterijai: tai turi būti rimtas įstatymo pažeidimas, asmuo turi suvokti jo rimtumą ir visiškai laisvai pasirinkti tai padaryti. Sunkios nuodėmės pavyzdžiai gali būti žmogžudystė, svetimavimas, vagystė. Tokios nuodėmės ne tik sukelia žalą žmogiškuosiuose santykiuose, bet ir atitolina asmenį nuo Dievo, dėl ko, pasak krikščioniškosios doktrinos, reikalingas nuoširdus atgailavimas ir konfesija, kad būtų atkurta malonė su Dievu.