4 Gavėnios Sekmadienis

Iš Jozuės knygos knygos. Jer 33, 14-16
Anomis dienomis Viešpats tarė Jozuei: „Šiandien nuritinau nuo jūsų Egipto gėdą.“
Būdami stovykloje prie Gilgalo Jericho lygumose, izraeliečiai atnašavo Perėjimo auką keturioliktos mėnesio dienos vakarą. Rytojaus dieną po Perėjimo aukos, kaip tik tą dieną, jie valgė iš krašto derliaus neraugintus papločius ir pagruzdintus grūdus.

Tą pačią dieną, kai jie valgė iš krašto derliaus, izraeliečiai manos daugiau nebegavo. Jie valgė tų metų Kanaano krašto derlių.
Atliepiamoji Psalmė Ps 24 (125). 24-5aba. 8-9. 10 ir 14 (P: 1)
P. Išbandykit ir patys patirkit, koks geras yra Viešpats.

Visuomet aš Viešpatį garbinsiu, *
aidės jo šlovė be paliovos mano lūpom.
Viešpačiu didžiuojasi mano siela. – *
romieji girdės tai ir džiaugsis. – P.

Skelbkite su manimi Viešpaties didybę, *
aukštinkime išvien jo vardą!
Kreipiaus į Viešpatį, ir jis man atsakė, *
išgelbėjo mane iš visų mano baimių. – P.

Pažvelkit į jį ir pralinksmėkit, – *
niekada nereikės kęsti jums gėdos.
Štai vargšas šaukės, ir Viešpats išklausė, *
iš visų vargų jį išgelbėjo. – P.
Iš šventojo apaštalo Pauliaus Antrojo laiško korintiečiams. 2 Kor 5, 1 7-21
Broliai ir seserys!
Kas yra Kristuje, tas yra naujas kūrinys. Kas buvo sena – praėjo, štai atsirado nauja. O visa tai iš Dievo, kuris mus per Kristų sutaikino su savimi ir davė mums sutaikinimo tarnystę. Juk tai Dievas Kristuje sutaikino su savimi pasaulį, nebeįskaito žmonėms nusikaltimų ir patikėjo mums sutaikinimo žinią. Taigi Kristaus vietoj einame pasiuntinių pareigas, tarsi pats Dievas ragintų per mus.

Kristaus vardu maldaujame: „Susitaikinkite su Dievu!“ Tą, kuris nepažino nuodėmės, jis dėl mūsų pavertė nuodėme, kad mes jame taptume Dievo teisumu.
Posmelis prieš Evangeliją Lk 15, 18
Kelsiuos, eisiu pas tėvą ir sakysiu:
„Tėve, nusidėjau dangui ir tau.“ –
Evangeliją pagal Luką  Lk 21, 25-28. 34-36
Anuo metu pas Jėzų rinkdavosi visokie muitininkai ir nusidėjėliai jo pasiklausyti. O fariziejai ir Rašto aiškintojai murmėdavo: „Šitas priima nusidėjėlius ir su jais valgo.“ Tuomet Jėzus pasakė jiems palyginimą:

„Vienas žmogus turėjo du sūnus. Kartą jaunesnysis tarė tėvui: ‘Tėve, atiduok man priklausančią palikimo dalį.’ Tėvas padalijo sūnums turtą. Netrukus jaunėlis, susiėmęs savo dalį, iškeliavo į tolimą šalį. Ten, palaidai gyvendamas, išeikvojo savo lobį.
 
Kai viską išleido, toje šalyje kilo baisus badas, ir jis pradėjo stokoti. Tada nuėjo pas vieną šalies gyventoją ir stojo jam tarnauti. Tasai jį pasiuntė į laukus kiaulių ganyti. Jis geidė prikimšti pilvą bent ankščių jovalo, kurį ėdė kiaulės, tačiau nė to jam neduodavo.
 
Tada susimąstė ir tarė: ‘Kiek mano tėvo samdinių apsčiai turi duonos, o aš čia mirštu iš bado! Kelsiuos, eisiu pas tėvą ir sakysiu: ‘Tėve, nusidėjau dangui ir tau. Nesu vertas vadintis tavo sūnumi. Priimk mane bent samdiniu!’ Jis pasiryžo ir iškeliavo pas tėvą.
 
Tėvas pažino jį iš tolo, labai susigraudino, pribėgo prie jo, puolė ant kaklo ir pabučiavo. O sūnus prabilo: ‘Tėve, nusidėjau dangui ir tau. Nebesu vertas vadintis tavo sūnumi…’
 
Bet tėvas įsakė tarnams: ‘Kuo greičiau atneškite geriausią drabužį ir apvilkite jį. Užmaukite jam ant piršto žiedą, apaukite kojas! Atveskite nupenėtą veršį ir papjaukite! Puotaukime, linksminkimės! Nes šis mano sūnus buvo miręs ir vėl atgijo, buvo pražuvęs ir atsirado.’ Ir jie pradėjo linksmintis.
 
Tuo metu vyresnysis sūnus buvo laukuose. Eidamas namo ir prisiartinęs prie sodybos, išgirdo muziką ir šokius. Jis pasišaukė tarną ir paklausė, kas čia dedasi. Tas jam atsakė: ‘Sugrįžo tavo brolis, tai tėvas liepė papjauti nupenėtą veršį, kad sulaukė įo sveiko.’ Tada šis supyko ir nenorėjo eiti namo. Tėvas išėjęs pradėjo vadinti jį vidun. O jis atkirto tėvui: ‘Štai jau tiek metų tau tarnauju ir niekad tavo įsakymo neperžengiau, o tu man nė karto nesi davęs nė ožiuko pasilinksminti su draugais. Bet vos tik sugrįžo šitas tavo sūnus, prarijęs tavąjį turtą su kekšėmis, tu tuojau jam papjovei nupenėtą veršį.’
 
Tėvas atsakė: ‘Vaikeli, tu visuomet su manimi, ir visa, kas mano, yra ir tavo. Bet reikėjo puotauti bei linksmintis, nes tavo brolis buvo miręs ir vėl atgijo, buvo žuvęs ir atsirado!’“
Sekmadienio mintys
Dviejų brolių tėvas
 
Įspūdingas ir paveikus pats palyginimas apie gailestingąjį tėvą arba, kaip dar vadiname, – sūnų palaidūną, o ne jo komentarai. Keli sakiniai čia tik tam, kad galėtume prie jo pasilikti ir pamąstyti.
 
Nors jaunesniojo sūnaus grįžimo į namus tėvas laukė ir juo džiaugėsi, bet sūnus nusprendė grįžti, bent iš pradžių, ne gailėdamasis dėl savo poelgio ar žinodamas apie tėvo skausmą, o todėl, kad ten „net samdiniai turi apsčiai duonos“. Vis dėlto kryptis buvo teisinga – link tėvo, ir to užteko, kad jis vėl būtų sūnus tėvo namuose. Kaip dažnai Dievas pasinaudoja tuo, kas netobula ar net menka, kad suteiktų daugiau, negu būtume drįsę tikėtis.
 
Antra — šiam sūnui reikėjo ryžto ir drąsos pasukti į namus. Juk jis nesitikėjo, kad bus priimtas, vylėsi tik samdinio dalios. Bet ir ji negarantuota, o atstūmimas būtų visai sužlugdęs. Išdrįso ir ne tik nenusivylė, bet buvo apstulbintas tėvo sutikimo.
 
Koks panašus į savo brolį vyresnysis! Ir jis stovi lauke, ne namuose, ir jis mąsto, kad tėvas riboja jo laisvę bei galimybes, ir jo mintys sukasi apie pasilinksminimą su draugais. Taip pat ir jo pasitikti bei į namus įvesti išeina tėvas. Ir šis sūnus nematė, kad turėjo viską, nes „visa, kas mano, yra ir tavo“. Tikrai didis kasdienių dalykų stebuklas – nuo įkvėpto oro gurkšnio ir širdies tvinksnio iki gailestingojo Tėvo apkabinimo, vos mums pajėgus ištarti: „Nusidėjau dangui ir Tau.“ Dar daugiau – būdami Jėzaus broliai ir seserys, esame suvienijami su pačia Trejybe. Kančios išvakarėse Jėzus meldė: „Tėve… visa, kas mano, yra tavo, o kas tavo — tai mano… Išlaikyk ištikimus savo vardui visus, kuriuos esi man pavedęs… Aš noriu, kad tavo man pavestieji būtų su manim ten, kur ir aš.“
  • All Posts
  • Šv Raštas
Skaityti daugiau...

End of Content.

Paremti Lukšių
parapiją

Paremti

Visuotinė malda

Kun.: Broliai ir seserys, melskime už save ir visus, prašydami tikro ir gyvo tikėjimo malonės.
 
Vad.: Melskime už istorijos ir tradicijų suskaldytas Bažnyčias, tegul prisimena, kad jos turi būti keliu į to paties Tėvo tuos pačius namus.
Visi: Viešpatie, parodyk savo gailestingumo galybę!
 
Vad.: Melskime už Bažnyčią, kad jos nariai ir ganytojai savo tikėjimu ir meile patrauktų kitų širdis.
Visi: Viešpatie, parodyk savo gailestingumo galybę!
 
Vad.: Melskime už visus, kurie dėl karo, ligų ir kitų negandų neteko savo artimųjų, – tesuteikia jiems Viešpats paguodos bei vilties gyventi, tepaguodžia juos mylintys ir atjaučiantys žmonės.
Visi: Viešpatie, parodyk savo gailestingumo galybę!
 
Vad.: Melskime už visus krikščionis -tegu trokšta ir siekia šventumo savo kasdienybėje.
Visi: Viešpatie, parodyk savo gailestingumo galybę!
 
Vad.: Meldžiame už sergančiuosius, vargstančiuosius, namų netekusius ir visus, kuriems gresia pavojus; tegu Dievas suteikia sveikatos ir vilties, tesiunčia į pagalbą savo angelus bei atjaučiančius žmones.
Visi: Viešpatie, parodyk savo gailestingumo galybę!
 
Kun.: Viešpatie, išklausyk savo tautos maldą ir vesk ją į Tavo meilės pažinimą, per Tavo Sūnų Jėzų Kristų, kuris gyvena ir viešpatauja per amžių amžius.
Visi: Amen.