7 Eilinis Sekmadienis

Iš Pirmosios Samuelio knygos. 1 Sam 26, 2. 7-9. 12-13. 22-23
Saulius tuojau pat nužygiavo į Zifo dykumą drauge su trimis tūkstančiais rinktinių Izraelio vyrų ieškoti Dovydo Zifo tyruose.
Dovydas ir Abišajis tad atėjo prie kareivių nakčia, žiūri, Saulius kietai miega užkardos viduje, jo ietis įsmeigta į žemę prie jo galvos, o Abneris ir kareiviai aplink jį miega.
 
„Šiandien Viešpats padavė tau į rankas tavo priešą! -tarė Abišajis Dovydui. – Leisk tad man vienu ieties smūgiu prismeigti jį prie žemės. Dusyk jam smogti man nereikės.“ Bet Dovydas Abišajui atsakė: „Neužmušk jo, nes kas gali pakelti ranką prieš Viešpaties pateptąjį ir būti be kaltės?“
 
Taigi Dovydas pasiėmė ietį bei vandens ąsotį, buvusius Sauliui prie galvos, ir jiedu pasitraukė. Nė vienas to nematė ir nepajuto, nė vienas neprabudo, nes visi miegojo. Kietas miegas iš Viešpaties buvo juos apėmęs.
 
Dovydas perėjęs į kitą šlaitą, atsistojo ant tolimos kalvos viršūnės. Tarp jų buvo didelis nuotolis. Atsakydamas Dovydas tarė: „Štai ietis, o karaliau! Atsiųsk vaikiną jos paimti. Viešpats atlygina kiekvienam, kuris yra teisus ir ištikimas. Šiandien Viešpats padavė tave man į rankas, bet aš nepakėliau rankos prieš Viešpaties pateptąjį.“
Atliepiamoji Psalmė Ps 102 (103). 1-2. 3-4. 8 ir 10. 12-13 (P: 8a)
P. Viešpats yra mylintis ir gailestingas.
 
Šlovink Viešpatį, mano siela, *
ir visa mano esybė tešlovina jo šventąjį vardą!
Šlovink Viešpatį, mano siela, *
ir neužmiršk, koks jisai geras. – P.
 
Jis atleidžia visas tavo nuodėmes *
ir visas tavo negales išgydo,
jis atperka iš Duobės tavo gyvastį, *
apsupa tave gailestingumu ir meile, – P.
 
Viešpats yra mylintis ir gailestingas, *
rūstaut negreitas, kupinas ištikimosios meilės.
Baudžia jis mus ne pagal mūsų nuodėmių dydį, *
ne pagal kaltes mums atmoka. – P.
 
Kaip Rytai nuo Vakarų yra nutolę, *
taip toli jis mūsų nuodėmes išsklaido.
Kaip tėvas vaikų savo gailis, *
taip Viešpats gailisi jo pagarbiai bijančiųjų. – P.
Iš šventojo apaštalo Pauliaus Pirmojo laiško korintiečiams. 1 1 Kor 15, 45-49
Broliai ir seserys!
Pirmasis žmogus Adomas tapo gyva būtybe-, paskutinis Adomas tapo gyvybę teikiančia dvasia.
Ne dvasinis esti pirmiau, bet juslinis, ir tik paskui dvasinis. Pirmasis žmogus yra iš žemės, žemiškas; antrasis žmogus iš dangaus. Koks žemiškasis, tokie ir žemiškieji, o koks dangiškasis, tokie ir dangiškieji.
Ir kaip nešiojome žemiškojo atvaizdą, taip nešiosime ir dangiškojo paveikslą.
Posmelis prieš Evangeliją Jn 13. 34
Aleliuja. –
Aš jums duodu naują įsakymą, –
sako Viešpats, –
kad jūs vienas kitą mylėtumėte,
kaip aš jus mylėjau. –
Aleliuja.
Evangeliją pagal Luką  Lk 6, 27-38
Anuo metu Jėzus bylojo savo mokiniams: „Jums, kurie klausotės, aš sakau: mylėkite savo priešus, darykite gera tiems, kurie jūsų nekenčia. Laiminkite tuos, kurie jus keikia, ir melskitės už savo niekintojus. Kas užgauna tave per vieną skruostą, atsuk ir antrąjį; kas atima iš tavęs apsiaustą, negink ir marškinių. Duok kiekvienam, kuris prašo, duok ir nereikalauk atgal iš to, kuris tavo paėmė. Kaip norite, kad jums darytų žmonės, taip ir jūs darykite jiems.
 
Jei mylite tuos, kurie jus myli, tai koks čia jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai myli juos mylinčius. Jei darote gera tiems, kurie jums gera daro, tai koks jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai taip daro. Jei skolinate tik tiems, iš kurių tikitės atgausią, koks jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai skolina nusidėjėliams, kad atgautų paskolą.
 
Bet jūs mylėkite savo priešus, darykite gera ir skolinkite nieko nesitikėdami. Tuomet jūsų lauks didelis atlygis, ir jūs būsite Aukščiausiojo vaikai: juk jis maloningas ir nedėkingiesiems, ir piktiesiems.
 
Būkite gailestingi, kaip ir jūsų Tėvas gailestingas. Neteiskite ir nebūsite teisiami; nesmerkite ir nebūsite pasmerkti; atleiskite, ir jums bus atleista. Duokite, ir jums bus duota; saiką gerą, prikimštą, sukratytą ir su kaupu atiduos jums į užantį. Kokiu saiku seikite, tokiu jums bus atseikėta.“
Sekmadienio mintys
Mylėti kaip priešą?
 
„Mylėkite savo priešus, darykite gera tiems, kurie jūsų nekenčia. Laiminkite tuos, kurie jus keikia, ir melskitės už savo niekintojus.“ Mylėkite, darykite gera, laiminkite, melskitės – tam belieka tik pritarti. Bet kai šalia šių žodžių atsiranda priešų, kurie „jūsų nekenčia, jus keikia, niekina“, – tada viskas nebėra taip paprasta ir suprantama. Gal evangelijoje specialiai pateikiama tokia seka, pradedant nuo didžiausio dalyko – priešų meilės, prie kurios ateiname tarsi pakopomis: malda, kalbėdami gera ir galiausiai – gera darydami?
 
Galėtume svarstyti, kokią ribą nubrėžti: už ką dar turėčiau ir galėčiau melstis, o už ką – jau nebe. Bet neišeina tokios ribos išvesti. Tiesą sakant, melstis už priešą nėra neįmanoma. Juk pasilieku su savo įsitikinimu (ir teisumu), o kitą tik pavedu Dievui, kad į į perkeistų, padarytų geresnį.
 
Laiminti, t. y. sakyti gera (lot. benedicere), jau sunkiau, bet pasimeldęs, pažvelgęs į vienintelį Šventąjį, gal ir pajėgčiau. Tas, kuris laimina, kitam linki gero, taip pat atranda jame gerų savybių, nes jų turi kiekvienas.
 
Ne tik sakyti, bet ir daryti gera — išties sudėtinga. Tam reikia nemažai pastangų, bet pasiryžęs gal kaip nors įstengčiau. Apaštalas Paulius ragino: „Jei tavo priešininkas alksta, pavalgydink jį, jei trokšta, pagirdyk jį. Taip darydamas, tu krausi žarijas ant jo galvos.“ O Jėzus priminė Aukščiausiojo maloningumą ir Tėvo gailestingumą, kuriuo turėtume sekti.
 
Tada lieka „tik“ mylėti. Mylėti kaip priešą (t. y. net jam liekant priešu), o ne kaip bičiulį. Tai skirtinga, kitokia meilė, bet… vis dėlto meilė. Ir nėra taip jau aišku: nemyliu kito todėl, kad jis priešas, ar yra priešas todėl, kad jo nemyliu.
  • All Posts
  • Šv Raštas
Skaityti daugiau...

End of Content.

Paremti Lukšių
parapiją

Paremti

Visuotinė malda

Kun.: Broliai ir seserys, melskimės, kad vis labiau pažintume dieviškosios Meilės paslaptis Eucharistijoje ir patys išmoktume gyventi meilės dvasia.

Vad.: Bažnyčiai Kristus patikėjo Eucharistijos Sakramentą. Tegul per jos mokymą ir liturgiją tikintieji supranta neprilygstamą jo vertę.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!
 
Vad.: Melskimės už valstybių vadovus, kad savo darbu žmonėms tarnautų taip, kaip Jėzus to mokė.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!
 
Vad.: Melskime už krikščionis, kad, dalyvaudami šventosiose Mišiose, atnaujintų savo tikėjimą, sustiprintų viltį ir meilę.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!
Vad.: Melskime už krikščioniškas šeimas, kad jos taptų dieviškosios meilės šventovėmis, papuoštomis tarpusavio pagarba, ištikimybe ir atlaidumu.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!
 
Vad.: Melskime už vargstančius ir kenčiančius – tegu sulaukia rūpesčio ir pagalbos iš žmonių, o Eucharistija tesuteikia stiprybės bei paguodos.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!
 
Kun.: Dieve, padėki mums visada gyventi santarvėje ir taikoje. Tu gyveni ir viešpatauji per amžius.
Visi: Amen..