Šv. Šeima - Jėzus, Marija ir Juozapas

Iš Pirmosios Samuelio knygos. 1 Sam 1, 20-22. 24-28
Hana tapo nėščia ir, atėjus jos metui, pagimdė sūnų. Ji pavadino jį Samueliu, nes ji sakė: „Aš Viešpatį jo prašiau.“
Vyras Elkana ir visa jo šeima ėjo atnašauti Viešpačiui metinės aukos ir įvykdyti savo įžado. Bet Hana nėjo. Savo vyrui ji sakė: „Kai tik berniukas bus nutrauktas, aš jį nuvesiu. Tada jis atsistos Viešpaties akivaizdoje ir pasiliks ten amžinai. Aš jį atnašausiu kaip nazirą visam laikui.“
 
Kai nujunkė, ji pasiėmė jį drauge su treigiu jaučiu, efa miltų bei vynmaišiu vyno ir, nors jis buvo dar labai jaunas, atvedė jį į Viešpaties Namus Šilo’e. Atnašavę jautį, jie nuvedė berniuką pas Elį. „Prašyčiau atleisti, mano viešpatie! Kaip tu esi gyvas, mano viešpatie, aš esu ta moteris, kuri čia tavo akivaizdoje stovėjo, melsdamasi Viešpačiui. Dėl šito berniuko aš meldžiausi. Viešpats man suteikė, ko iš jo prašiau. Todėl aš savo ruožtu skolinu jį Viešpačiui. Kol gyvas, jis bus paskolintas Viešpačiui.“
Ir ji paliko jį ten Viešpačiui.
Atliepiamoji Psalmė Ps 83 (84). 2-3. 5-6. 9-10 (Plg: 5a)
P. Laimingi, kurie tavo Namuose gyvena, Viešpatie!
 
Galybių Viešpatie, kokios mielos tavo buveinės,
Viešpaties šventovės kiemų aš trokštu ir ilgiuosi; *
mano širdis ir kūnas gieda iš džiaugsmo gyvajam Dievui. – P.
 
Kokie laimingi, kurie tavo Namuose gyvena, *
visada tave šlovindami giesme!
Laimingas žmogus, užuovėją tavyje atradęs, *
kurio širdis pakeliui į Ziono kalną. – P.

O Viešpatie, Galybių Dieve, išgirsk mano maldą; *
klausykis, Dieve Jokūbo!
Dieve, maloniai pažvelk į mūsų skydą, *
pasižiūrėk į savo pateptojo veidą! – P.
Iš šventojo apaštalo Jono Pirmojo laiško. 1 Jn 3, 1-2. 21-24
Mylimieji!
Žiūrėkite, kokia meile apdovanojo mus Tėvas: mes vadinamės Dievo
vaikais – ir esame! Pasaulis nepažįsta mūsų, nes ir jo nepažino. Mylimieji, mes dabar esame Dievo vaikai, bet dar nepasirodė, kas būsime. Mes žinome, kad kai pasirodys, būsime panašūs į jį, nes matysime jį tokį, koks jis yra.
 
Mylimieji, jei širdis mūsų nesmerkia, mes ramiai pasitikime Dievu ir gauname iš jo, ko prašome, nes laikomės jo įsakymų ir darome, kas jam patinka.
 
O štai jo įsakymas: kad tikėtume jo Sūnaus Jėzaus Kristaus vardą ir mylėtume vieni kitus, kaip jo įsakyta. Kas laikosi jo įsakymų, pasilieka Dieve ir Dievas jame. O kad jis mumyse pasilieka, mes žinome iš Dvasios, kurią jis mums davė.
Posmelis prieš Evangeliją Plg. Apd 16, 14b
Aleliuja. –
Atverk, Viešpatie, mūsų širdį
tavo Sūnaus žodžiams. –
Aleliuja.
Evangeliją pagal Luką  Lk 2, 41-52
Jėzaus gimdytojai kasmet eidavo į Jeruzalę švęsti Velykų. Kai Jėzui sukako dvylika metų, šventės papročiu jie nuvyko į Jeruzalę. Iškilmėms pasibaigus ir jiems grįžtant atgal, vaikas Jėzus pasiliko Jeruzalėje, bet gimdytojai to nepastebėjo. Manydami jį esant keleivių būryje, jie nuėjo dienos kelią, paskui pradėjo ieškoti jo tarp giminių bei pažįstamų. Nesuradę grįžo jo beieškodami į Jeruzalę.
 
Pagaliau po trijų dienų rado jį šventykloje, sėdintį tarp mokytojų, besiklausantį jų ir juos beklausinėjantį. Visi, kurie jį girdėjo, stebėjosi jo išmanymu ir atsakymais.
 
Pamatę jį, gimdytojai labai nustebo, ir jo motina jam tarė: „Vaikeli, kam mums taip padarei?! Štai tavo tėvas ir aš su sielvartu ieškome tavęs.“
O jis atsakė: „Kam gi manęs ieškojote? Argi nežinojote, kad man reikia būti savo Tėvo reikaluose?“ Bet jie nesuprato jo žodžių.
 
Jėzus iškeliavo su jais ir grįžo į Nazaretą. Jis buvo jiems klusnus. Jo motina laikė visus įvykius savo širdyje. O Jėzus augo išmintimi, metais ir malone Dievo ir žmonių akyse.
Sekmadienio mintys
Šv. Šeima ieško… Jėzaus
 
Šventoji Šeima, Marija ir Juozapas, pristatomi ne kaip tie, kurie darbuojasi ir meldžiasi jaukioje trobelėje kartu su savo dieviškuoju Sūnumi, o kaip tie, kurie atsiskyrė nuo Jėzaus, jo ilgai ieškojo ir net suradę nesuprato, kodėl jis taip pasielgė. Visiems tėvams ateina metas, kai juos nustebina savarankiškas ir netikėtas paaugusių vaikų elgesys, kai savo vaikus jie pamato visai kitokius. Tačiau šiuo atveju tai ne vien tėvų ir vaikų santykio klausimas. Tai, kad Marija ir Juozapas ieško Jėzaus, mums primena kiekvieno žmogaus Dievo ieškojimą, kuris niekada nesibaigia. Jie užtruko tris dienas, kol rado Jėzų. Trys reiškė labai daug. Hebrajų kalba triskart pasakyti „šventas“ reiškia ne tris kartus šventesnį, o patį švenčiausią. Dievas nėra uždaromas jaukiame namų kambarėlyje, jis randamas tų, kurie iš tiesų ieško. Sis ieškojimas nėra lengvas. Ne veltui apie Jėzaus gimimą ir vaikystę pasakojančiose evangelijų vietose jau esama jo kančios ir prisikėlimo žinios. Ieškoję Jėzaus, Marija su Juozapu „po trijų dienų rado jį šventykloje“. Dar kartą „po trijų dienų“ kape mokiniai sutiks Jėzų gyvą.

Apie Jėzų dažniausiai galvojame kaip apie Kalėdų Kūdikį -mažą ir gulintį ėdžiose. Arba kaip apie visa žinantį ir visa galintį Mokytoją, autoritetingai aiškinantį Dievo valią ir darantį stebuklus. Tad sunku suvokti, kad jis galėjo augti. Ne tik metais, bet ir išmintimi bei malone Dievo ir žmonių akyse. Bet ar galėjo Jėzui – Dievo Sūnui ir tikram žmogui – stigti to, kas yra grynai žmogiška: augti ir keistis?! Jau senovės graikai sakė, kad į tą pačią upę du kartus neįbrisi. Vaikui keitimasis reiškia augimą, suaugusiam – senėjimą, o visiems – gilesnį pažinimą ir patyrimą. Todėl vakarykštė diena – ne rytdienos matas, tik šiandienos pagrindas.
  • All Posts
  • Šv Raštas
2 Advento Sekmadienis

Tyruose šaukiančiojo balsas: Taisykite Viešpačiui kelią! Ištiesinkite jam takus! Kiekvienas slėnis tebūna užpiltas, kiekvienas kalnas bei kalnelis -nulygintas.

Skaityti daugiau...

End of Content.

Paremti Lukšių
parapiją

Paremti

Visuotinė malda

Kun.: Broliai seserys, vienijami Kristaus meilės ir Šventosios Dvasios, esame viena Dievo vaikų šeima. Melskime už šią dvasinę šeimą bei mūsų žemiškąsias šeimas, kad jos taptų ir pasiliktų šviesiais, saugiais meilės židiniais.

Vad.: Meldžiame už Bažnyčią, kad Viešpaties žodžio ir sakramentų gaivinama, būtų vieninga ir veikli Šventojoje Dvasioje.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!
 
Vad.: Melskime Viešpaties malonių mūsų ganytojams, tegu Kristaus pavyzdžiu veda jiems pavestuosius.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!

Vad.: Melskime už šeimas, kad stiprinamos tikėjimo, meilės ir atsakomybės, būtų dvasingumo, pagarbos, ištikimybės ir meilės židiniai.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!

Vad.: Melskime už vaikus ir jaunimą, kad savo šeimose, mokyklų bendruomenėse ir visuomenėje jaustųsi saugūs ir mylimi, kad išmoktų gerbti ir branginti žmogiškąsias vertybes bei subręstų šeimos gyvenimui.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!

Vad.: Melskime už našlaičius ir be meilės augančius vaikus, kad iš krikščioniškos bendruomenės patirtų gyvenimui reikalingos šilumos, pagarbos ir meilės.
Visi: Išklausyk mus, Viešpatie!

Kun.: Visagali Dieve, Tavo meilės pilna istorija ir mūsų gyvenimas. Padėk mums ją visada regėti ir semtis tikėjimo, vilties bei ištvermės gyvenimo sunkumuose. Tu su Sūnumi ir Šventąja Dvasia gyveni ir viešpatauji per amžius.
Visi: Amen.